Články

Cyklovýlet - okolí Dvora Králové nad Labem

Cyklovýlet se uskutečnil 25.6.2011 a zúčastnilo se ho patnáct cyklistů včetně čtyř dětí.
Vyjeli jsme po místní komunikaci na Kašparovu horu, odtud lesní cestou přes osadu Ferdinandov do Kocbeře a opět lesní cestou kolem pomníčku na památku pochodu smrti vězňů z koncentračních táborů z konce 2.sv. války do obce Záboří. Ze Záboří po místních a zemědělských komunikacích do obce Vítězná – Kocléřov. V místním pohostinství jsme se občerstvili a pak pokračovali směr obec Nemojov. Cestou jsme si prohlédli mariánské poutní místo s kamenným kostelem Svatá Marie a čtrnácti zastaveními křížové cesty s výjevy na litinových deskách.

 

Mariánské poutní místo - kamenný kostel Svatá Marie.

 

Z osady Hájemství jsme se vydali lesní cestou po naučné stezce, součástí které je park s keltským stromovým kalendářem a maketou Krkonoš. Stezku vybudovali v minulých letech Lesy ČR. Dále jsme směřovali na přehradu Les Království (Těšnovská přehrada) vybudovanou cca v r. 1919, která patří mezi nejkrásnější kamenná vodní díla v ČR.

 

Přehrada Les Království.

 

Projížděli jsme obcemi Bílá Třemešná, Nové Lesy, Lipnice, Dvůr Králové n.L. a Žireč, kde jsme si prohlédli novou křížovou cestu od známých českých sochařů. Někteří účastníci ještě navštívili ve Stanovicích lom sv. Klimenta rovněž s moderními sochami. Odtud po stezce podél Labe do Kuksu, kde byl výlet ukončen v hospodě „U prďoly“. 

 

Celkem najeto cca 44 km.

Celkem 15 účastníků.

 

Fotoalbum

Fotografie k tomuto článku naleznete zde, Cyklovýlet - okolí Dvora Králové nad Labem.

Diskuse

Komentáře 0

Momentálně žádné komentáře k tomuto článku.